Halowe mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej

W dniach 10,11 oraz 12 października 2017 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały halowe mistrzostwa Gminy Oświęcim w halowej piłce nożnej dziewcząt oraz chłopców.

W dniach 10,11 oraz 12 października 2017 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały halowe mistrzostwa Gminy Oświęcim w halowej piłce nożnej dziewcząt oraz chłopców. Do turnieju przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół Gminy Oświęcim. Dziewczęta oraz chłopcy rywalizowali po raz pierwszy w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci szkolnych (klasy IV-VI) oraz młodzieży szkolnej (klasy VII SP, II-III GIM.). W grupie młodszej dziewcząt najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Włosienicy. Zaraz za nimi na II miejscu uplasowały się dziewczęta z Brzezinki, a III miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Harmęż. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej z Grojca, II miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Włosienicy, a III miejsce zdobyła drużyna z Poręby Wielkiej. Podczas igrzysk młodzieży szkolnej, wśród dziewcząt najwyższy stopień podium zdobyły reprezentantki Szkoły Podstawowej z Rajska, zaraz za nimi uplasowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Zaborza, a III miejsce należało do drużyny z Grojca. W starszej grupie chłopców I miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej z Zaborza, II miejsce zdobyli reprezentanci Rajska, a III miejsce wywalczyli zawodnicy szkoły z Brzezinki.

Jak zwykle całą imprezę wsparła finansowo dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji z Brzezinki fundując wspaniałe puchary dla najlepszych drużyn.