Wyniki konkursu na świąteczną dekorację

W ogłoszonym na początku grudnia Konkursie na najpiękniejszą dekorację wzięło udział więcej sołectw niż w poprzednich latach. Jury najwyżej oceniło wystrój debiutujących w świątecznej zabawie Harmęż.

W szopce przy włosienickim Domu Strażaka obok biblijnych postaci goszczą dzieci, gospodyni i strażak. Wszystkie figury są naturalnej wielkości. Te motywy są niezmienne na drewnianej scenie przy ulicy Suskiego. Z roku na rok scenografia jest uzupełniana nowymi wątkami. W te Święta szopkę wzbogacił Mariusz Stachura, fundując wielbłąda, który zasiadł między osiołkiem a barankiem.

Wjeżdżając na plac przy remizie w Stawach Monowskich, chce się zawołać "O choina!". Kilkumetrowe świąteczne drzewo co roku wygląda podobnie, ale nie tak samo. Tym razem uwagę zwracały ozdoby wykonane – prawdopodobnie własnoręcznie – przez mieszkańców jednego z mniejszych sołectw naszej gminy.

Porębianie co roku starają się zaskakiwać dekoracją przy Domu Ludowym. I co roku im się udaje. W minione Święta miejscowych i przyjezdnych witał utkany z czerwonych i białych światełek Mikołaj. Majestatycznie spoglądał z góry na bogatą iluminację rosnącej na placu zabaw choinki. Gdyby był nieco wyższy jego głowa zahaczałaby o przewody linii energetycznej.

Scena przy Domu Ludowym w Harmężach zamieniła się w przytulną i ciepłą izbę. Symboliczna szopka i stół przykryty koronkowym obrusem zdawały się czekać na idących z pokłonem. A ustawiony z drugiej strony kominek sprawiał, że nawet siarczyste mrozy były tej zimy w Harmężach łagodniejsze. Bożonarodzeniowy nastrój dało się odczuć w całej wsi, bo wyjątkowo dużo domów świeciło fantazyjną i kolorową oprawą.

Konkurs na najpiękniejszą dekorację sołectwa zorganizował Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Wyniki Konkursu zostały ogłoszone na sesji Rady Gminy 20 stycznia 2020 roku.

Nagroda główna - Hamęże

Trzy nagrody równorzędne: Włosienica, Poręba Wielka, Stawy Monowskie