Sukces szachisty z gminy Oświęcim

W ubiegłą niedzielę, w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się Jubileuszowy 5. Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów. W wydarzeniu udział wzięli blisko 50 zawodników z Grojca, Poręby Wielkiej, Oświęcimia, Podolsza i Przeciszowa.

Zawodnicy rozegrali siedem rund obstawiając trzy kategorie wiekowe: do lat 10-ciu, do lat 16-tu oraz Open. Wysoki poziom gry był zauważalny od pierwszej rundy, a wiele emocji można było zauważyć wśród najmłodszych uczestników. O szachach mówi się, że jest królewską grą, ponieważ wymaga ogromnej wiedzy, koncentracji i umiejętności przewidywania. I tych trzech rzeczy w Domu Kultury nie zabrakło. Szczególnie dało się to zauważyć w najstarszej grupie graczy, których partie rozgrywane były najdłużej, a doping pozostałych uczestników towarzyszył im do samego końca.

Nagrodę specjalną - puchar Wójta Gminy Przeciszów dla najlepszego szachisty turnieju otrzymał Łukasz Goc z Grojca. Gratulacje!

Organizatorem turnieju była Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie.