XX Bieg Sołecki w Zaborzu

W ubiegłą sobotę, przy pięknej słonecznej pogodzie , miłośnicy aktywności fizycznej spotkali się na XX Biegu Sołeckim w Zaborzu. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem wójta gminy Oświęcim Mirosława Smolarka i starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego.

Dzieci brały udział w biegach w kategoriach od 3 roku życia do szkoły średniej, a nieco starsi w biegu open. Nowością w jubileuszowej edycji był bieg samorządowca, w którym udział wzięli: Gmina Oświęcim, Gmina Brzeszcze, Gmina Polanka Wielka, Oświęcim - Miasto Pokoju - City of Peace oraz Powiat Oświęcimski. Gminę Oświęcim reprezentowali Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim, Bernardyna Bryzek - przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim oraz Robert Dziuba - sekretarz gminy.

Po zakończeniu wszystkich biegów zgromadzeni mogli spróbować pysznego tortu z okazji XX edycji biegu. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i upominki. Zdobywcą głównej nagrody, którą ufundował Powiat Oświęcimski była 3- letnia uczestniczka wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, uczestnictwo i doping dla biegaczy. Do zobaczenia za rok!