Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

Dnia, 7 lutego 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Rajsku odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców.

Do zawodów przystąpiło sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe Gminy Oświęcim.

Zawody rozegrane zostały w grupach, gdzie najlepsze drużyny przechodziły do półfinałów, a zwycięzcy do ścisłego finału.

Poziom gry wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, a zawodnicy dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki.

W finale zmierzyli się po raz kolejny zawodnicy ze Szkół Podstawowych z Brzezinki oraz Babic, gdzie po bardzo zaciętym i emocjonującym finale Szkoła w Babicach wywalczyła przewagą dwóch punktów pierwsze miejsce. II miejsce, przegrywając jedynie jednym koszem zdobyli koszykarze z Brzezinki, a III miejsce zajęli uczniowie z Poręby Wielkiej.

Jak co roku całą imprezę wsparł finansowo Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim fundując wspaniałe puchary dla najlepszych drużyn.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!