Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców

18 marca 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Rajsku odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców. Do zawodów przystąpiło łącznie dziewięć drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy Oświęcim.

Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, gdzie o kolejności decydowała ilość wygranych spotkań.

W kategorii dziewcząt mistrzostwo Gminy Oświęcim wywalczyły siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Brzezinki, które nie przegrały żadnego seta. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Poręby Wielkiej, a III miejsce zdobyły uczennice z Babic

W kategorii chłopców, bezkonkurencyjni okazali się również siatkarze z Brzezinki. Drugie miejsce wywalczyli gospodarze z Rajska, a III miejsce na podium zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Babic.

Należy dodać, że zwycięzcy, awansowali do szczebla powiatowego rozgrywek, gdzie będą reprezentować Gminę Oświęcim.

Jak co roku całą imprezę wsparł finansowo Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim fundując wspaniałe puchary dla najlepszych drużyn.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!