Konkursy wokalne Nutka 2024 i Diamenty Kruszywa

Zachęcamy do udziału w XXVI Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Nutka 2024" oraz w Konkursie wokalnym dla dzieci i młodzieży "Diamenty Kruszywa", do których przesłuchania odbędą się 29 maja w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej.

XXVI Przegląd Piosenki Dziecięcej „Nutka 2024”, skierowany jest do dzieci przedszkolnych i szkolnych. Przesłuchania konkursowe odbędą się 29 maja 2024 r. od godziny 9:00, w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej. Każda edycja konkursu cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mamy nadzieję, że będzie tak i w tym roku.

Jakie są najważniejsze zasady konkursu?
- Placówka może wytypować do 3 uczestników w każdej z trzech następujących kategorii: soliści (bez chórków), duety (bez chórków) oraz zespoły- max 5 osób.
- Konkurs odbywa się w 3 kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe (kl. I-IV oraz kl. V-VIII).
- Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2024 r. (środa) do godz. 14:30.
- Karty zgłoszeniowe (dedykowane Przeglądowi Piosenki Dziecięcej „Nutka 2024”) wraz z podkładem muzycznym prosimy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do siedziby Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka ul. Sportowa 9, 32-600 Oświęcim.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z regulaminem konkursu.

Koncert laureatów XXVI Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Nutka 2024" odbędzie się 15 czerwca 2023r. (sobota), w trakcie trwania imprezy „Święto Gminy” w Brzezince.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - -

Równolegle, w dniu 29 maja br., od 9:00 odbędą się również przesłuchania do konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Diamenty Kruszywa”, którego organizatorem są Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A., a gmina Oświęcim jest jednym z pomiotów wspierających.

Kto może wziąć udział w konkursie?
- Dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat, ucząca się lub mieszkająca na terenie gminy Oświęcim.
- W konkursie mogą brać udział soliści lub duety.
- Konkurs odbywa się w 3 kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat oraz 15-18 lat.
- Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2024 r. (środa) do godz. 14:30.
- Karty zgłoszeniowe (dedykowane Konkursowi wokalnemu „Diamenty kruszywa”) wraz z podkładem muzycznym prosimy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do siedziby Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka ul. Sportowa 9, 32-600 Oświęcim.
- W konkursie nie mogą wziąć udziału zeszłoroczni finaliści.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z regulaminem konkursu.

Aby zgłosić uczestnika do obu konkursów należy wypełnić dwie karty zgłoszeniowe.

Uczestnik, który bierze udział w dwóch konkursach tylko raz wykonuje swój utwór przed komisją konkursową.