Wytańczyli i wyśpiewali pierwsze miejsce

W Trzebińskim Centrum Kultury odbył się "I Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Trzebini". W pierwszym dniu imprezy zaprezentowały się zespoły w czterech kategoriach: Grupy śpiewacze męskie (acapella), Grupy śpiewacze kobiece (acapella), Zespoły prezentujące formy autentyczne, Zespoły prezentujące formy opracowane artystycznie. Komisja Artystyczna oceniała poszczególne grupy wykonawców udzielając po prezentacji cennych uwag i wskazówek.

W drugim dniu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Następnie odbył się Konkurs Potraw Regionalnych. Komisja oceniała nie tylko smak potraw ale także ich wygląd, estetykę podanie oraz ogólny wystrój stoiska.

Następnie wystąpiły zespoły: „Fogáš” z Czech oraz „Hans Fuchs mit seiner Oberkrainer Show & Partymusik GRENZLAND-POWER” z Bawarii.

W prezentacjach artystycznych wziął udział reprezentant naszej gminy Zespół Pieśni i Tańca "Holan", który wywalczył pierwsze miejsce w kategorii " Zespoły prezentujące formy opracowane artystycznie". Nie po raz pierwszy zespół Holan zdobywa nagrody na prestiżowych konkursach. Życzymy dalszych sukcesów.