Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej - "Nutka 2015" - rozstrzygnięty

27 maja 2015 r. w sali widowiskowej w Domu Ludowego w Porębie Wielkiej odbyły się przesłuchania kolejnej edycji Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej „Nutka 2015”. W konkursie udział wzięło siedemdziesiąt dziewięć dzieci od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, skończywszy na gimnazjum. Komisja w składzie: Małgorzata Curzydło -pracownik Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Justyna Grabowska – instruktor zespołu regionalnego „ Modraszka”, a także Wiesława Zajas – pracownik GBP w Porębie Wielkiej, zadecydowała iż spośród przedszkolaków w kategorii solistów I miejsce zajęła Oliwia Snopkowska z PS w Harmężach, II miejsce przypadło Darii Burejzie z PS w Grojcu, natomiast III miejsce zajęła Wiktoria Chałupka z PS w Porębie Wielkiej.

W kategorii zespołów i duetów I miejsce zajął duet Aleksandra Jedynowicz i Julia Pamuła z PS w Brzezinki , II miejsce zajął zespół z PS w Zaborzu z utworem „Polskie Kwiaty”, a miejsce III przypadło zespołowi z PS w Harmężach, który wykonywał piosenkę pt. „ Piosenka o złym zajączku”.

W kategorii szkół podstawowych klas I-III – soliści - I miejsce zajęła Anna Baranowska ze SP. w Rajsku. Drugie miejsce zajęła Emilia Ślimak ze SP w Brzezince, natomiast miejsce III przypadło Weronice Stockfish ze SP. w Babicach.

Spośród zespołów i duetów I miejsce wyśpiewał duet z Harmęż- Dawid Gierczyk i Mirosław Gierczyk z piosenką „ Kaczka Dziwaczka”. Miejsce II zajął duet Anna Bojdys i Natasza Szałaśny z SP w Babicach z piosenką „Bo Rodzinka”, a miejsce III przypadło zespołowi z SP z Rajska z piosenką pt. „ Nasza Klasa”.

W drugiej kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI – solistów – I miejsce zajęła Patrycja Dziubek ze SP w Grojcu z utworem pt.” Rzeka Marzeń”, II miejsce przypadło Zuzi Bratek ze SP w Porębie Wielkiej za utwór pt.”Więc chodź pomaluj mój świat”, a miejsce III przypadło Aleksandrze Lubińskiej ze SP w Babicach za utwór pt.”To cała prawda”.

W kategorii zespołów i duetów pierwsze miejsce zajął duet Maja Chojnacka i Lidia Jastrzębiowska ze SP w Rajsku, z utworem pt.”Kolorowe dzieci”

W ostatniej kategorii gimnazjum I miejsce zdobył zespół ZAKRĘCONA DWÓJKA z Gimnazjum na Zaborzu, za wykonanie utworu pt.”Bardzo smutna piosenka retro”.

Między występami każdy z uczestników mógł poczęstować się słodkim pączkiem,napić się owocowego soczku lub ciepłej herbaty.

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, organizator konkursu pokrył koszty poczęstunku podczas tegorocznego przeglądu.

LAUREACI „ NUTKI 2015”, KTÓRZY WYSTĄPIĄ PODCZAS DNI GMINY OŚWIĘCIM:

Przedszkola:

I miejsce - Oliwia Snopkowska

I miejsce - Aleksandra Jedynowicz i Julia Pamuła

Klasy I-III:

I miejsce - Anna Baranowska

I miejsce - Dawid i Mirosław Gierczyk

Klasy IV-VI:

I miejsce - Patrycja Dzubek

Wyróżnienie - Maja Chojnacka i Lidia Jastrzębiowska

Gimnazjum:

Wyróżnienie - zespół "Zakręcona Dwójka"