Wystartowały rozgrywki na Orliku

Gminne Rozgrywki Amatorów na Orliku wystartowały. W czwartkowe (17.09) popołudnie jako pierwsze na sztuczną trawę boiska piłkarskiego kompleksu sportowego w Brzezince wybiegły drużyny Husarmia i JT Cleaning, które zainaugurowały rywalizację o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza w sezonie 2015/2016.

Jako pierwszy na listę strzelców „GRAM na Orliku” wpisał się Marcin Pędziwiatr, który najpierw pokonał bramkarza Husarmii Pawła Grzesika, a następnie tak niefortunnie interweniował pod swoją bramką, że został także autorem pierwszego... samobójczego trafienia. Do siatki TJ Cleaning przed przerwą trafił jeszcze Paweł Żydzik i ustalił wynik pierwszej połowy na 2:1 dla Husarmii. Rywale odpowiedzieli jednak po przerwie golem Krzysztofa Cwaliny i do 40 minuty (gra się 2x20 minut) utrzymywał się wynik 2:2. Ale gdy sędzia Krzysztof Jakubik patrzył już na zegarek odliczając sekundy do zakończenia meczu Paweł Szulc pokonał bramkarza TJ Cleaning i na 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem zapewnił Husarmii zwycięstwo 3:2.

Taki przebieg miało historyczne wydarzenie, a po nim... nastąpił ciąg dalszy. W drugim spotkaniu drużyna Wodociągów pokonała 4:1 OSP Brzezinka, choć to strażacy po strzale Bartłomiej Nyderka wyszli na prowadzenie. Rywale odpowiedzieli jednak bramkami: Dawida Winklera i Bartłomieja Krawczyka przed przerwą oraz Łukasza Gasidły i Mariusza Bieni, który sfinalizował akcję „wodociągowców” wykorzystując okres gry w przewadze po pierwszej w historii „GRAM na Orliku” żółtej kartce, zapisanej na konto Jakuba Krzemienia z OSP.

Przed nami jeszcze zakończenie pierwszej kolejki, czyli zaplanowany na środę (23.09) o godzinie 18.00 mecz Urząd Gminy – WSO Muzeum, a dzień później w planie jest druga kolejka czyli mecze: godz. 18.00: Wodociągi – Urząd Gminy, godz. 19.00: JT Cleaning – WSO Muzeum i godz. 20.00: Husarmia – OSP Brzezinka.

A oto wyniki rozegranych spotkań 1 kolejki (17.09): Husarmia – TJ Cleaning 3:2 (2:1). Bramki: Pędziwiatr-samobójcza, Żydzik, Szulc – Pędziwiatr, Cwalina. Wodociągi – OSP Brzezinka 4:1 (2:1). Bramki: Winkler, Krawczyk, Gasidło, Bienia – Nyderek. Żółta kartka Jakub Krzemień (OSP).

TERMINARZ RUNDY JESIENNEJ

GRAM na Orliku 2015/2016

I kolejka 17.09.2015 r.

godz. 18.00: Husarmia – JT Cleaning

godz. 19.00: OSP Brzezinka – Wodociągi

Mecz Urząd Gminy – WSO Muzem (23.09 o godz. 18.00)

godz. 20.00: Wodociągi – Husarmia

Puchar jesieni – eliminacje (mecze 2x20 minut) 22.10.2015 r.

godz. 18.00: 1-6 (I)

godz.19.00: 2-5 (II)

godz.20.00: 3-4 (III)

Puchar jesieni – Turniej finałowy (mecze 1x25 minut) 29.10.2015 r.

godz. 20.30: Zwycięzca I – Zwycięzca II

Uwaga! Drużyna WSO Muzeum swoje mecze może przenieść po uzgodnieniu nowego terminu z: rywalem, animatorem Markiem Kołodziejem (667-722-399) i sędzią Krzysztofem Jakubikiem (696-036-239)!