Konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną centralnego punktu w sołectwach

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 28 grudnia do 6 stycznia 2015 roku według Regulaminu, który publikujemy poniżej.Komisja powołana przez Organizatora w ramach objazdu wszystkich sołectw dokona wytypowania najładniej udekorowanego sołectwa według kryteriów ujętych w regulaminie.

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim,

wraz z Wójtem Gminy Oświęcim ogłaszają konkurs

na najpiękniejszą świąteczną dekorację centralnego punktu w sołectwach Gminy Oświęcim.

Konkurs przeprowadzony zostanie w okresie od 28 grudnia do 6 stycznia 2015 roku według Regulaminu, który publikujemy poniżej. Komisja powołana przez Organizatora w ramach objazdu wszystkich sołectw dokona wytypowania najładniej udekorowanego sołectwa według kryteriów ujętych w regulaminie.

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ

CENTRALNEGO PUNKTU W SOŁECTWACH GMINY OŚWIĘCIM

1. Cel konkursu:

- wyłonienie najładniejszej i najciekawszej dekoracji świątecznej w sołectwach Gminy Oświęcim,

- wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku danego sołectwa i Gminy Oświęcim w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku,

- promocja pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, mających na celu podkreślenie radosnego nastroju w okresie świąteczno-noworocznym,

- inspirowanie mieszkańców wsi do współtworzenia atmosfery świąt Bożego Narodzenia poprzez dekorowanie swoich posesji i wsi oświetleniem świątecznym,

- inspirowanie mieszkańców wsi do współtworzenia atmosfery Świąt Bożego Narodzenia poprzez organizacje wspólnego kolędowania oraz spotkań przy choince.

1. Termin przeprowadzenia konkursu:

- 28 grudnia-6 stycznia 2015 roku.

1. Uczestnicy konkursu:

- uczestnikiem konkursu może być każde sołectwo należące do Gminy Oświęcim.

1. Warunki konkursu:

- zgłoszeń na konkurs należy dokonywać drogą mailową, telefoniczną lub za pośrednictwem poczty do dnia 28 grudnia 2015 na adres:

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Brzezinka ul. Sportowa 9,

32-600 Oświęcim z dopiskiem „Konkurs”

oksir@oksir.oswiecim-gmina.pl

- o wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje Komisja Konkursowa, która zostanie powołana przez Organizatora.

Kryteria oceny ustalone zostają w następujący sposób:

- pomysłowość i oryginalność,

- stopień trudności wykonania,

- walory estetyczne dekoracji świątecznej,

- organizacja wspólnego kolędowania w miejscu zgłoszonym do konkursu.

Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

5. Rozstrzygnięcie konkursu:

- w czasie trwania konkursu komisja dokona przeglądu miejsc zgłoszonych do konkursu i sporządzi z tego przeglądu protokół,

- protokół komisja przedstawi Organizatorowi,

- zwycięzcy konkursu o terminie i miejscu wręczania nagród zostaną powiadomioni telefonicznie.

6. Nagrody:

- przewiduje się trzy nagrody główne w konkursie ( I, II, III miejsce) oraz możliwość przyznania wyróżnień,

- fundatorem nagród i wyróżnień jest Wójt Gminy Oświęcim oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.