Igrzyska Młodzieży Szkolnej w snowboardzie i narciarstwie alejskim

Na stoku kompleksu narciarskiego Beskid w Spytkowicach obyły się snowboardowe i narciarskie Mistrzostwa Gminy Oświęcim, Liga Narciarska i Snowboardowa - II runda Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada, Licealiada w snowboardzie i narciarstwie alejskim.

16 lutego 2016 roku na stoku kompleksu narciarskiego Beskid w Spytkowicach obyły się snowboardowe i narciarskie Mistrzostwa Gminy Oświęcim, Liga Narciarska i Snowboardowa - II runda Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gimnazjada, Licealiada w snowboardzie i narciarstwie alejskim.

W zawodach wystartowało 143 zawodników. Uczniowie rywalizowali w kategoriach szkoły podstawowe klasy I-IV, klasy V-VI, Gimnazja, licea. Z dobrej strony pokazali się uczniowie naszych gminnych szkół podstawowych i gimnazjów.

II miejsce w kategorii gimnazja w konkurencji snowboard zajął uczeń Gminnego Gimnazjum Nr 2 w Zaborzu Gawron Marek, wśród dziewcząt zwyciężyła także uczennica Gminnego Gimnazjum Nr 2 w Zaborzu Kuwik Dominika.

II miejsce w narciarstwie alpejskim w kategorii klas I-IV szkół podstawowych zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Brzezince Szafraniec Miriam.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi gimnazjaliści, uczeń Gminnego Gimnazjum Nr 2 w Zaborzu Mateusz Kajor zajął I miejsce, na II stopniu podium uplasował się jego kolego szkolny Kwadrans Kamil, wśród dziewcząt III miejsce zajęła uczennica Gminnego Gimnazjum Nr 2 w Zaborzu Joanna Jarnot, tuż za podium IV miejsce zajęła uczennica Gminnego Gimnazjum Nr 1 w Rajsku Julia Martyka.

Wyniki Mistrzostw Gminy Oświęcim w załączniku.