Koszykówka w Gminie Oświęcim

W naszej gminie rozegrano serię rozgrywek w piłce koszykowej.

W dniu 18.02.2016 roku w Szkole Podstawowej we Grojcu zorganizowany został gminny turniej piłki koszykowej dziewcząt. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny reprezentujące poszczególne szkoły naszej gminy, tj.: SP BABICE, SP GROJEC, SP PORĘBA WIELKA oraz SP BRZEZINKA. Poziom gry wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, a wszystkie dziewczęta dawały z siebie wszystko do ostatnich sekund każdego spotkania. Ostatecznie bezkonkurencyjne w całym turnieju okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Brzezinki, które zdobyły I miejsce. Drugie miejsce zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Babic, a trzecie miejsce reprezentantki Szkoły Podstawowej z Poręby Wielkiej.

W dniu 23.02.2016 roku w Szkole Podstawowej w Grojcu zorganizowany został gminny turniej piłki koszykowej chłopców. Do turnieju przystąpiły reprezentacje pięciu szkół z naszej gminy, tj.: SP BABICE, SP GROJEC, SP BRZEZINKA, SP PORĘBA WIELKA, SP oraz SP HARMĘŻE. Poziom gry wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, a wszyscy zawodnicy dawali z siebie wszystko do ostatnich sekund każdego spotkania. Ostatecznie I miejsce w gminie zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Grojca, II miejsce SP Harmężę, a III miejsce SP Brzezinka.

W dniu 23.10.2015 roku w Szkole Podstawowej we Włosienicy zorganizowany został gminny turniej halowej piłki nożnej dziewcząt. Do turnieju przystąpiły cztery drużyny reprezentujące poszczególne szkoły naszej gminy, tj.: SP BABICE, SP GROJEC, SP PORĘBA WIELKA oraz SP WŁOSIENICA. Poziom gry wszystkich drużyn był bardzo wyrównany, a wszystkie dziewczęta dawały z siebie wszystko do ostatnich sekund każdego spotkania. Ostatecznie I miejsce w gminie zajęła drużyna Szkoły Podstawowej z Włosienicy, II miejsce SP Babice, a III miejsce SP Grojec.

Jak zwykle organizację wszystkich turniejów wspomogła Dyrekcja Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji z Brzezinki fundując wspaniałe puchary.