Wycieczka do Świnnej k. Żywca

19 sierpnia 2016r. o godzinie 08:00 przed budynkiem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zrobiło się gwarno – bynajmniej nie za sprawą pracowników - a dzieci które...

19 sierpnia 2016r. o godzinie 08:00 przed budynkiem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zrobiło się gwarno – bynajmniej nie za sprawą pracowników - a dzieci, które z niecierpliwością czekały na odjazd busa. Pojazd zabrał dwanaścioro dzieci do Świnnej k. Żywca na spotkanie z Nauką.

Spotkanie to nie było zwyczajne, gdyż czekał na nas Pan Bogdan, który pokazywał cuda związane z ciekłym azotem.

Uczestnicy wycieczki przekonali się, czym jest azot, jaką ma temperaturę i że jego temperament w połączeniu z wrzącą wodą bardzo efektownie wybucha. Skosztowali mrożonej pianki i zobaczyli jak łatwo można pokroić sałatę na obiad mając do dyspozycji azot a nie nóż.

Mali naukowcy zapoznali się również z niebezpieczeństwami, jakie ta ciecz może wyrządzić, gdy jest używana nieprofesjonalnie.

Dzieci mogły również pobawić się bardzo ciekawymi urządzeniami, grami, w które wyposażona była sala wykładowa.

W drodze powrotnej nieco zmęczeni mali naukowcy mogli pokrzepić się pucharami lodowymi w Karczmie Młynówka i nie omieszkali skorzystać z placu zabaw.

Zmęczeni, ale napełnieni nową wiedzą i szczęśliwi wróciliśmy do Brzezinki.

Wycieczkę zorganizował OKSiR w ramach zajęć wakacyjnych.