WŁĄCZ AKTYWNOŚĆ

Główny bohater tegorocznej edycji „Włącz Aktywność” Cezary Trybański ma 218 cm wzrostu, brązowy medal Mistrzostw Polski, a przede wszystkim występy na parkietach najlepszej ligi świata – NBA oraz 22 spotkania w barwach Reprezentacji Polski.

Cezary Trybański, bo o nim mowa to także rekordzista pod względem bloków amerykańskiej ligi D-Leauge. Grał także w ligach zagranicznych - czeskiej, litewskiej oraz greckiej. Ma jeden cel, który przyświeca mu podczas spotkań „Włącz Aktywność” - Pokażmy, że każdy może sięgnąć marzeń! Przecież koszykówka to jedna z najbardziej widowiskowych i popularnych dyscyplin sportowych na świecie!

Dlaczego i gdzie w tym roku?

Trzecia edycja spotkań dla dzieci „Włącz Aktywność” w tym roku z Cezarym Trybańskim odbędzie się w pięciu miastach! Koszykarz, między innymi Memphis Grizzlies spotka się z młodzieżą, aby uświadomić o ważnych aspektach rozwoju sportowego.

Pierwszy Polak w najlepszej koszykarskiej lidze świata odwiedzi polskie miasta już w maju. Cezary Trybański najwyższy uczestnik akcji „Włącz Aktywność” spotka się z młodzieżą w pięciu miastach w kolejności - Częstochowa (6 maja), Opole (7 maja), Gmina Oświęcim (8 maja), Zgierz (28 maja), a także Sulejówek (29 maja) oprócz wybitnego sportowca z dziećmi i młodzieżą spotkają się także dietetyk, fizjoterapeuta oraz motywator, który swoją koszykarską karierę skoncentrował na konkursach wsadów do kosza.

Jak to będzie wyglądać?

Cezary Trybański przedstawi swoją drogę do NBA, aby pokazać dzieciom, że tak na prawdę każdy może sięgnąć marzeń. Spotkanie z dietetykiem zobrazuje jak ważne jest zdrowe odżywianie i witaminy, że zła dieta, spożywanie gazowanych napojów czy słodyczy w ogromnych ilościach może mieć dla organizmu opłakane skutki. Odbędzie się także rozmowa z fizjoterapeutą prezentującym prawidłowe postawy ciała, przekona młodzież jak ważne w naszym życiu są nie tylko prawidłowo wykonane ćwiczenia, ale także tak z pozoru banalne rzeczy jak prawidłowe siedzenie podczas zajęć w szkole. Przygotujemy także spotkanie z człowiekiem od koszykarskich sztuczek Aleksandrem Maślanką, który opowie dzieciom, że dzięki determinacji mógł podróżować ze swoim programem wsadów po całej Polsce, wyznaczając sobie ambitne cele i dążyć do realizacji założonych wcześniej planów.

Po części prelekcyjnej, Cezary Trybański przeprowadzi profesjonalną rozgrzewkę i krótki trening, po czym rozegramy krótki mecz, zwieńczeniem będzie rozdanie certyfikatów i autografów.

Co akcja Włącz Aktywność chce osiągnąć?

Chcemy wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki aby każda z osób biorących udział w warsztatach na długo zapamiętała spotkanie z Cezarym Trybańskim. Możliwość wspólnego treningu, zdjęcia czy rozmowa ma w jeszcze większym stopniu zaktywizować dzieci, dać im pozytywnego kopa do aktywnego dbania o siebie, bo tylko taka postawa może dać w przyszłości wymierne efekty. Spotkanie jest możliwe dzięki współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Wielki sportowiec to 10% talentu, resztę stanowi wysiłek i ciężka praca, z tym zdaniem doprawdy trudno polemizować, chcąc zarazić młodzież pasją do sportu.