Warsztaty tworzenia ozdób ekologicznych – nowe umiejętności najmłodszych mieszkańców Gminy Oświęcim

W ramach prowadzonych przez OKSiR zajęć wakacyjnych dzieci z naszej gminy zdobywają nowe umiejętności.

W czasie wakacji 2022 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim organizuje dla dzieci szereg zajęć i warsztatów. Wśród nich są warsztaty tworzenia ozdób ekologicznych. Ich założeniem jest aktywizacja kreatywności najmłodszych przy wykorzystaniu dostępnych w domu materiałów. Dzięki temu dzieci w różnym wieku mają szansę na rozwinięcie swojej wyobraźni i jednocześnie wdrażanie w życiu codziennym postawy proekologicznej. Jest to inspirujące połączenie zabawy i edukacji. Dzięki wspólnym zajęciom dzieci mają szansę na poznawanie nowych osób, integrację z rówieśnikami i zdobywanie nowych przyjaciół.