Piątek, 15 lipca 2022

Pierwsze zajęcia odbywały się w Brzezince w sali Koła Gospodyń Wiejskich w dniu 29 czerwca. Drugie zajęcia miały miejsce 8 lipca w Świetlicy Wiejskiej w Stawach Monowskich. Dzięki pomocy i dużemu zaangażowaniu Pań z KGW w Brzezince oraz Stawach Monowskich dzieci z Gminy Oświęcim miały okazję stawiać swoje, jak się w wielu przypadkach okazało, pierwsze kroki w cukiernictwie. Wspólnie dowiedzieliśmy się nie tylko jak przygotować pyszne kruche ciasto, ale także jak należy właściwie ciasteczka układać na blaszce i w jaki sposób przygotować ją do pieczenia. Przede wszystkim jednak mogliśmy własnoręcznie wycinać kształty i wzory ciasteczek. Po ich upieczeniu spędziliśmy wspaniale czas na zabawie przy ich dekoracji. Dzieci nie tylko wymieniały się pomysłami na stworzenie projektu swojego wymarzonego ciastka, ale także dzieliły się wypiekami i wśród śmiechu i zabawy pozyskiwały cenną wiedzę, przekazywaną im przez Panie z KGW. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Za potwierdzenie wspaniałego smaku wypieków niech służy fakt, iż większość małych arcydzieł cukierniczych została skonsumowana jeszcze w trakcie zajęć.