VII Konkurs Pieśni Patriotycznej – wyniki

Do rywalizacji stanęło aż 47 wykonawców. Wziąwszy pod uwagę, że wśród nich było wiele zespołów, na scenie w domu strażaka w Brzezince 3 listopada zaprezentowało się ponad sto osób. Soliści, duety i grupy przyjechały nie tylko z miejscowości leżących w gminie Oświęcim, ale też z Przecieszyna, Bachowic, Przeciszowa i Polanki Wielkiej.

Uczestników przywitały zastępca wójta Halina Musiał i dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwiga Szczerbowska. Prócz muzycznych doznań impreza miała głębszy wymiar. Jak zauważyła szefowa OKSiR-u, służyło nie tylko rywalizacji, ale przede wszystkim temu, żeby "wspólnie przeżywać historię Polski opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych".

Po trudnych i burzliwych obradach komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Szczerbowska, Anna Zimnal (pełniąca obowiązki dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej), Bożena Grabowska (animatorka i aktorka Amatorskiego Ruchu Teatralnego) i Przemysław Drabczyk (dyrygent Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków), wyłoniła zwycięzców VII Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Kl. I-IV Solisci

I Rajsko Zuzanna Pieczonka Przybyli Ułani pod okienko
II Grojec Magdalena Radwan Jest takie miejsce – Polska
III Włosienica Aleksandra Karweta Szara piechota