Orszak Trzech Króli i Koncert Kolęd

6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili orszak wiernych do kościoła pw. św. Michała Archanioła we Włosienicy. Mieszkańcy i samorządowcy uczcili Święto Objawienia, śpiewając kolędy i pastorałki wraz z zespołami amatorskiego ruchu artystycznego gminy Oświęcim.

Zgromadzonych przy remizie OSP we Włosienicy przywitał sołtys Władysław Zaliński, a wójt Mirosław Smolarek złożył wszystkim zgromadzonym noworoczne życzenia. Pierwszą kolędą, która zabrzmiała tego dnia, była pieśń "Gdy się Chrystus rodzi". Następnie świętujący objawienie podążyli śladem trzech królów do kościoła parafialnego. Ksiądz proboszcz Rafał Jończy przypomniał, że mottem tegorocznych orszaków jest zawołanie "Niechaj prowadzi nas gwiazda".

Wspólne kolędowanie rozpoczął chór włosienickiej parafii. Po nim wystąpiły kolejno zespoły: Porębianie, Grojczanie, Rajskowianki, Holan, Brzezinianki, Stawowianki, Dworzanki, Babiczanki, Broszkowianki, Dworzanie i Bratkowie. Biorącym udział w uroczystościach podziękował wójt Smolarek, podkreślając, że zamożność gminy Oświęcim polega na duchowym bogactwie jej mieszkańców i przyjaciół. Na koniec wszyscy zebrani zaśpiewali "Bóg się rodzi". Podziękowania i życzenia złożyła organizatorom i uczestnikom dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwiga Szczerbowska, której wtórował koordynujący orszak we Włosienicy Stanisław Krzemień.

Wójt Gminy Oświęcim objął patronatem uroczystości we Włosienicy 6 stycznia.