Wiadomości

Środa, 24 czerwca 2026

Obchody Święta Plonów w gminie Oświęcim

Zapraszamy na Święto Plonów w Gminie Oświęcim. 

 

Sierpień:
15.08 - Dożynki parafialno-sołeckie w Grojcu;
15.08 - Dożynki sołeckie w Porębie Wielkiej;
22.08 - Dożynki sołeckie w Harmężach;
22.08 - Dożynki sołeckie w Stawach Monowskich;
23.08 - Dożynki sołeckie w Dworach Drugich;
29.08 - Dożynki sołeckie w Pławach;
29.08 - Dożynki sołeckie we Włosienicy;
30.08 - Dożynki parafialne w Rajsku;

 

Wrzesień:
05.09 - Dożynki sołeckie w Brzezince.

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy i okolic do wspólnego świętowania i pielęgnowania tej pięknej tradycji od wieków zakorzenionej w polskiej kulturze. To wyjątkowa okazja do podziękowania za tegoroczne plony.