Wiadomości

Środa, 24 czerwca 2026

V edycja Biegaj z Gminą Oświęcim

Tego dnia królujące na niebie słońce nie ułatwiało życia naszym uczestnikom, jednak na mecie czekały na nich kubeczki wodą, a o dodatkowe nawodnienie dbało również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.

 

Na linii mety czekał wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz zastępca wójta Rafał Zieliński, którzy wręczali pamiątkowe medale każdemu uczestnikami. Na koniec, włodarz naszej gminy wręczył puchary, medale oraz nagrody zwycięzcom.

 

Na stoisku gastronomicznym przygotowanym przez Stowarzyszenie Pozytywni można było skosztować hot-dogów, prażonych, popcornu oraz waty cukrowej, a także ugasić pragnienie chłodnymi napojami. Miłośnicy kawy mogli natomiast delektować się swoim ulubionym napojem dzięki Coffee Truck Buena.

 

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji – dmuchaniec od firmy Hop&Fun, malowanie twarzy oraz pyszne lody od lodziarni Figa z Makiem, o które ochoczo zabiegali również dorośli.

 

O bezpieczeństwo uczestników na trasie oraz zabezpieczenie przeciwpożarowe zadbali druhowie z OSP Poręba Wielka, którym składamy serdeczne podziękowania.

 

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy również do Sołtysa i Rady Sołeckiej Poręby Wielkiej oraz członków LKS Poręba Wielka za nieocenioną pomoc i zaangażowanie w organizację wydarzenia.

 

Relację fotograficzną z wydarzenia wykonała firma Marta Klisiak - Fotografia.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, partnerom i darczyńcom za obecność oraz wielkie serca. To właśnie dzięki Wam sport może łączyć ludzi i pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Do zobaczenia za rok!