Ucz się, baw i wypoczywaj!

2 grudnia 2013r. 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej wyjechało na „białą szkołę” do miejscowości Sól koło Rajczy.  Uczniowie z klas III, IV i V wraz ze swoimi opiekunkami p. M. Bielą, p. U. Mitoraj i p. J. Gałuszką, przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych TPD przez sześć dni. Był to czas nauki połączonej z rozrywką, a także poznawaniem samych siebie – swoich mocnych i słabych stron.

Dzieci w sposób praktyczny mogły poznać faunę i florę Beskidu Żywieckiego, zobaczyć pomniki przyrody oraz zabytkową architekturę Soli.

Podczas wycieczki do Żywca uczestnicy obejrzeli Zespół Pałacowo-Parkowy, stary      i nowy zamek Habsburgów i dziedziniec arkadowy. Odwiedzili Muzeum Etnograficzne, gdzie mogli poznać tradycje i obrzędy ziemi żywieckiej, rękodzieło twórców ludowych, zdobnictwo bibułkowe, rzeźbiarstwo, garncarstwo, kowalstwo.

Wielu atrakcji dostarczyła wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych „Bolka i Lolka” w Bielsku-Białej. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powstają filmy rysunkowe, co to jest animacja i jak wygląda praca rysownika. Na koniec mogli obejrzeć ulubione kreskówki w kinie.

Pobyt na „białej szkole” bardzo się dzieciom podobał i większość z nich chętnie wzięłaby udział w podobnym wyjeździe w przyszłości.  

 

Tagi