Zupa Biełucha z Broszkowic najlepszym produktem lokalnym

Danie zostało nagrodzone w ramach konkursu Kulinarne Powroty- Smaki Czterech Regionów, który został przeprowadzony w ramach krajowego projektu współpracy pt. „Kulinarne Unikaty Chałup- Nowością Inspiracją Atrakcją”- KUCHNIA, którego uczestnikiem jest LGD Dolina Soły.

Po ocenie przygotowanych potraw pod względem związku potrawy z obszarem LGD „Dolina Soły”, atrakcyjności tradycyjnej potrawy regionalnej, smaku i estetyki podania Komisja wyłoniła zwycięzców Konkursu „Kulinarne Powroty – Smaki Czterech Regionów”.

I miejsceOld Tree Villa & Restaurant w Broszkowicach – zupa Biełucha

II miejsce – Hotel „Relax” w Kętach  – zupa pomidorowa z pieczonych pomidorów

Przygotowane potrawy wywarły duże wrażenie kulinarne a obrady komisji konkursowej przebiegały w burzliwej atmosferze.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a mieszkańców zapraszamy do poznawania lokalnych smaków.