Udane starty uczniów naszego gimnazjum!

2 października 2015 r. na boiskach MOSiR-u odbyły się zawody lekkoatletyczne w biegach przełajowych.

Organizator przewidział rozpoczęcie zawodów na godzinę 10:00, przy czym najpierw startowały szkoły podstawowe, później kolejno - dziewczyny z klas trzecich, drugich i pierwszych gimnazjum. Jako pierwsza na linię startu zameldowała się Monika Stawowczyk z klasy IIa. Monika do połowy dystansu prowadziła dzielnie, nie dając za wygraną, jednak na ostatnich metrach została wyprzedzona przez kolejne zawodniczki, ostatecznie kończąc bieg pod koniec stawki. Monika, mimo porażki, wyraziła już chęć startu w przyszłorocznych zawodach. „W przyszłym roku wygram, zacznę mocniej trenować” - powiedziała. Życzymy jej wytrwałości w treningu i osiągnięcia założonego celu.

Ostatnimi zawodniczkami startującymi w zawodach powiatowych były dziewczyny z klas pierwszych: Magdalena Skraba i Patrycja Kecmaniuk, które zajęły kolejno miejsca 14 i 18, co bardzo cieszy, gdyż będą reprezentować szkołę jeszcze przez dwa lata.

W kategorii chłopców reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie klas trzecich - Dawid Grzebinoga i Dominik Siwek - oraz drugiej - Mateusz Korczyk. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans 1500 m. Dawid i Dominik wystartowali jako pierwsi w jednym biegu i zajęli odpowiednio miejsca 9 i 21. Najlepszym zawodnikiem naszej szkoły okazał się Mateusz Korczyk, który w swojej kategorii wiekowej stanął na drugim stopniu podium. Rezultat Mateusza cieszy tym bardziej, że zdobyte miejsce kwalifikowało go do występu w zawodach rangi wojewódzkiej, a więc najwyższej.

7 października na lotnisku miejskim w Nowym Targu odbyły się zawody wojewódzkie w biegach przełajowych. Mateusz, dzięki swojemu występowi, uplasował się na 62 pozycji. Warto nadmienić, że startowało łącznie 103 zawodników ze startu wspólnego, a więc konkurencja olbrzymia. Miejmy nadzieję, że wynik osiągnięty przez Mateusza będzie motywacją do uprawiania sportu tak dla niego samego, jak i dla innych uczniów naszego gimnazjum.

Wszyscy uczniowie reprezentujący szkołę zostali nagrodzeni oceną z wychowania fizycznego.