WSPÓLNE ŚPIEWANIE

WSPÓLNE ŚPIEWANIE Środa, 10 sierpnia 2022 Prezydent Miasta Oświęcim wspólnie z Wójtem Gminy Oświęcim serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Oświęcim oraz gości do udziału w imprezie pn. WSPÓLNE ŚPIEWANIE NA RYNKU. To wyjątkowe spotkanie z folklorem i tradycją zaplanowane zostało na sobotę 13 sierpnia br. od godziny 16.00 na Rynku Głównym w Oświęcimiu.

Święto stroju ludowego i narodowego – promowanie polskiej tradycji i kultury

Święto stroju ludowego i narodowego – promowanie polskiej tradycji i kultury Wtorek, 26 lipca 2022 24 lipca 2022 roku po raz kolejny nasza gmina obchodziła święto stroju ludowego i narodowego. W tym roku wydarzenie odbywało się w Pławach.

Warsztaty edukacyjne z tworzenia mydełek – nauka wśród śmiechu i zabawy

Warsztaty edukacyjne z tworzenia mydełek – nauka wśród śmiechu i zabawy Czwartek, 21 lipca 2022 W trakcie wakacji OKSiR organizuje warsztaty tworzenia mydełek przeznaczone dla dzieci z naszej gminy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Zajęcia kulinarne – słodka chwila z ciasteczkami w roli głównej

Zajęcia kulinarne – słodka chwila z ciasteczkami w roli głównej Piątek, 15 lipca 2022 W dniach 29 czerwca oraz 8 lipca odbywały się zorganizowane przez OKSiR w ramach akcji Wakacje 2022 warsztaty kulinarne dla najmłodszych.

Sukces młodego modelarza z Gminy Oświęcim

Sukces młodego modelarza z Gminy Oświęcim Czwartek, 14 lipca 2022 W dniach od 1 do 3 lipca 2022 roku w Ścinawce Średniej odbywał się II Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych. Pomimo zaciekłej konkurencji modelarzowi z naszej gminy udało się odnieść sukces.

GEOsfera Jaworzno – aktywna zabawa na świeżym powietrzu

GEOsfera Jaworzno – aktywna zabawa na świeżym powietrzu Czwartek, 14 lipca 2022 W środę 13 lipca ponad 40 osobowa grupa dzieci z Gminy Oświęcim wyruszyła na wycieczkę do Jaworzna. Jak by się mogło wydawać znajoma dla nas okolica kryła jednak wspaniałą niespodziankę w postaci Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

Olkusz i Pustynia Błędowska – odkrywamy skarby Małopolski i Śląska

Olkusz i Pustynia Błędowska – odkrywamy skarby Małopolski i Śląska Środa, 13 lipca 2022 Grupa 44 dzieci z naszej gminy miała okazję w dniu 6 lipca udać się na organizowaną przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim wycieczkę na trasie Rabsztyn - Pustynia Błędowska - Olkusz.

Dream Park Ochaby – aktywny wypoczynek z możliwością poznania nowych rzeczy

Dream Park Ochaby – aktywny wypoczynek z możliwością poznania nowych rzeczy Środa, 13 lipca 2022 W poniedziałek 4 lipca w ramach akcji Wakacje 2022 organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim odbyła się wycieczka do Dream Park w Ochabach. Wzięło w niej udział ponad 40 dzieci z naszej Gminy.

Święto Stroju Ludowego i Narodowego

Święto Stroju Ludowego i Narodowego Środa, 20 lipca 2022 Zapraszamy miłośników naszych pięknych strojów na plenerową imprezę w Pławach. Mile widziany strój ludowy lub narodowy albo jakiś jego element.

archiwum wiadomości