Niepodległość Pieśnią Opowiedziana

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana Środa, 30 października 2019 Koncert patriotyczny zespołu "Porębianie" wpisał się już na stałe do kalendarza imprez organizowanych w naszej gminie. W tym roku odbędzie się 15 listopada o godz. 18:00 w sali Domu Ludowego w Porębie Wielkiej.

Festiwal Wieś Pełna Skarbów

Festiwal Wieś Pełna Skarbów Wtorek, 10 września 2019 Zbliża się Festiwal Wieś Pełna Skarbów. Tegoroczna edycja zagości w Domu Ludowym w Grojcu dzięki współpracy Lokalnej Grupy Działania "Dolina Soły" z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. Na bezpłatne warsztaty rękodzieła można się zapisać do 16 września. Zapraszamy!

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Konkurs Pieśni Patriotycznej Poniedziałek, 9 września 2019 Zapraszamy do wzięcia udziału w V Konkursie Pieśni Patriotycznej. Karta zgłoszenia i Regulamin Konkursu do pobrania w załącznikach.

80 Rocznica Boju Pod Rajskiem

80 Rocznica Boju Pod Rajskiem Wtorek, 20 sierpnia 2019 Zapraszamy do wzięcia udziału w upamiętnieniu żołnierzy, którzy brali czynny udział w bitwie pod Rajskiem z 3 na 4 września 1939 roku. Obchody rozpoczniemy Mszą św. w Parafii Przenajświętszej Trójcy następnie przejdziemy korowodem pod pomnik i jak co roku oddamy hołd poległym.

Święto Stroju Narodowego i Ludowego w Zaborzu

Święto Stroju Narodowego i Ludowego w Zaborzu Środa, 14 sierpnia 2019 Zapraszamy wszystkich, którym podoba się polski strój narodowy i/lub ludowy, do wzięcia udziału w imprezie promującej nasze piękne ubiory. Będzie mnóstwo zabawy i dobrego jedzenia.

Gminny Konkurs na Najładniejszą Dekorację Dożynkową

Gminny Konkurs na Najładniejszą Dekorację Dożynkową Piątek, 2 sierpnia 2019 W związku ze zbliżającymi się dożynkami 2019 Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim ogłasza konkurs na najładniejszą dekorację dożynkową zapowiadającą i promującą dożynki sołeckie w gminie Oświęcim. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie po zapoznaniu się z załączonym regulaminem.

Piknik Charytatywny w Stawach Grojeckich

Piknik Charytatywny w Stawach Grojeckich Wtorek, 30 lipca 2019 Organizatorzy zapraszają na Piknik Charytatywny przy budynku GOPS w Stawach Grojeckich. Animacje dla dzieci, smakołyki z ziemniaków przygotowane przez restaurację Mamma Mia a przy tym będzie można wspomóc leczenie Basi Warzechy. Wójt Gminy Oświęcim objął imprezę patronatem honorowym. UWAGA NIESPODZIANKA!!! OKOŁO GODZ. 21:00 ODBĘDZIE SIĘ POKAZ LASERÓW I ŚWIATEŁ!!! ZAPRASZAMY!

Regionalne Spotkania z Tradycją

Regionalne Spotkania z Tradycją Poniedziałek, 8 lipca 2019 Zapraszamy wszystkich na ucztę folklorystyczną, na której wystąpią zespoły obrzędowe, ludowe oraz pieśni i tańca z powiatów: oświęcimskiego, bielskiego, częstochowskiego, żywieckiego, suskiego, cieszyńskiego oraz z Bieszczad. Przez sobotę i niedzielę na Rynku Głównym w Oświęcimiu będzie rozbrzmiewać muzyka z niemal całej południowej Polski. ZAPRASZAMY!

Miejsca parkingowe podczas Dni Gminy

Miejsca parkingowe podczas Dni Gminy Środa, 5 czerwca 2019 Zapraszamy do zapoznania się z rozmieszczeniem miejsc parkingowych podczas Dni Gminy Oświęcim w Porębie Wielkiej oraz z Regulaminem Imprezy.

MUSICAL GREASE

MUSICAL GREASE Środa, 5 czerwca 2019 Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu zaprasza Państwa na musical GREASE w międzynarodowej obsadzie młodzieżowej. Powstaje on w ramach wymiany artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury z grupami młodzieży ze Szkocji i Portugalii. WSTĘP WOLNY