Sytuacja epidemiologiczna w gminie Oświęcim

Do godziny 13.00 w piątek, 17 kwietnia Sanepid nie potwierdził żadnego przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców gminy Oświęcim.

W kwarantannie domowej przebywa obecnie 25 osób, króre są mieszkańcami naszej gminy. 20 osób jest objętych kwarantanną po powrocie z zagranicy, a kolejnych 5 na podstawie decyzji Sanepidu.

17 kwietnia potwierdzono kolejne zakażenie koronawirusem na terenie powiatu oświęcimskiego. Jest to czwarty przypadek w naszym powiecie. Jedna z zakażonych osób niestety zmarła w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, o czym Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego poinformowało 3 kwietnia. Kolejne osoby to mieszkańcy Oświęcimia (jedna w izolacji domowej i jedna w izolatorium) oraz Kęt (hospitalizacja).

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu