Konkurs na Palmę Wielkanocną

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. Zostaną one zaprezentowane podczas Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017.

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. Zostaną one zaprezentowane podczas Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017. Impreza odbędzie się w Niedzielę Palmową, 09 kwietnia, w Domu Ludowym w Harmężach.

Celem konkursu, skierowanego do mieszkańców naszej gminy, jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej.

Na konkurs można dostarczyć jedynie własnoręcznie wykonaną palmę przy użyciu naturalnych tworzyw i tradycyjnych form zdobniczych. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne. Oceny dokona jury w dwóch kategoriach: prace indywidualne oraz zbiorowe. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Prace należy dostarczyć do domu ludowego w Harmężach w niedzielę 09 kwietnia , najpóźniej do godziny 14:45.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi tego samego dnia po godz. 15:00 we wspomnianym domu ludowym podczas imprezy Spotkanie z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017.