Kruche słodkości w Brzezince

Wśród wielu zajęć prowadzonych w ramach akcji „Wakacje z OKSiR” są również zajęcia kulinarne. Jest to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci zarówno starsze jak i maluchy. Młodsze dzieci chętnie podpatrują, co dzieje się w kuchni. Wszystkie uwielbiają wspólne konsumowanie przygotowanych potraw czy smakołyków.

Dnia 23 lipca 2019 r. w sali pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince odbyły się warsztaty kulinarne pn. „Kruche słodkości”.

Panie z KGW Brzezinka jak zawsze uśmiechnięte i pełne energii, nie po raz pierwszy już, pomagały wszystkim uczestnikom w wypieku kruchych ciasteczek oraz pierniczków.

Dzieci ochoczo wycinały najróżniejsze kształty z ciasta , z którego w błyskawicznym tempie powstały ciasteczka w kształcie zwierzątek, bałwanków, gwiazdek czy kwiatuszków.

Panie z KGW cierpliwie tłumaczyły i pokazywały jak i co należy robić, a następnie każde dziecko dostało swój kawałek ciasta, wałek oraz foremki i dalsza produkcja ciasteczek przebiegała już samodzielnie.

Niektórzy z uczestników, tzw. stali bywalcy większości zajęć proponowanych przez OKSiR dla dzieci, bez najmniejszego trudu radzili sobie z produkcją przepysznych, kruchych słodkości nie prosząc żadnej z Pań o pomoc.

Serdecznie dziękujemy młodym adeptom sztuki kulinarnej za przybycie na zajęcia oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince za nieoceniona pomoc w realizacji warsztatów .

Wszystkie koszty związane z organizacją warsztatów kulinarnych pokrył Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

GALERIA