Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Krakowie

W dniu 28.01.2020 dzieci z terenu Gminy Oświęcim uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Czekolady w Krakowie organizowanej przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim w ramach akcji „Ferie z OKSiR”.

Naszym celem była Krakowska Manufaktura Czekolady, gdzie ciepło przywitali nas jej pracownicy. Dzieci zajęły miejsca przy stanowiskach pracy. Pani która prowadziła zajęcia przybliżyła dzieciom tajniki powstawania czekoladowych słodkości. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny na temat czekolady, który informował kiedy wyprodukowano pierwszą czekoladę oraz w jaki sposób przebiega proces tworzenia czekoladowych produktów.

Prowadząca zajęcia wytłumaczyła dzieciom do czego służą narzędzia i produkty przygotowane dla nich na stołach , po czym wszyscy zabrali się do pracy. Każdy tworzył wybrane, dowolne pralinki z przygotowanej masy czekoladowej.

Na zakończenie nie zaszkodzi trochę zabawy i humoru. Wszystkie dzieci oraz ich opiekunowie pomalowani zostali płynną czekoladą. Nikt się nie spodziewał czekoladowych tatuaży, toteż radości nie było końca.

Z brzuchami pełnymi czekolady opuściliśmy Manufakturę Czekolady i udaliśmy się na spacer po starym, pięknym krakowskim rynku. Obok pomnika Adama Mickiewicza wysłuchaliśmy hejnału, dzieci zakupiły pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną.

W Oświęcimiu byliśmy na godzinę 15.00, gdzie na dzieci już czekali ich rodzice.

Wycieczka była udana, pełna wrażeń i nowych wiadomości. Możliwość bezpośredniego spotkania z zawodem uczy dzieci przedsiębiorczości, kształtuje młode talenty, niekiedy szkicując ich przyszłość i drogę zawodową.

GALERIA