Wycieczka do Sztolni Luiza w Zabrzu oraz Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

31 stycznia 2020 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Sztolni Luiza w Zabrzu. Sztolnia Królowa Luiza to kompleks edukacyjno – turystyczny, powstały na bazie zrewitalizowanych nadziemnych i podziemnych przestrzeni XIX wiecznej Kopalni Królowa Luiza.

Uczniowie mieli możliwość poznania chodników kopalnianych, zaaranżowanych w sposób dostępny dla najmłodszych poszukiwaczy przygód. Trasy wyposażone są w nowoczesne multimedia, które wspierają prowadzenie zajęć edukacyjnych.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Palmiarnia w Gliwicach jest drugą po Poznaniu pod względem wielkości palmiarnią w Polsce. Składa się z sześciu pawilonów. Palmiarnia jest miejscem, które stworzone zostało w celu popularyzacji wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Podczas naszej wycieczki pani przewodnik omówiła grupę roślin przyprawowych i sukulentów oraz rodzinę bambusów i palm. Mieliśmy bezpośredni kontakt z omawianymi roślinami i zwierzętami. Poznaliśmy ich budowę anatomiczną. Dzieci mogą tu fizycznie „dotknąć” przyrodę i poznać rośliny o których uczyli się w podręcznikach. Akwaria pełne są egzotycznych ryb i roślin. Zwiedzanie zakończone zostało pobytem w kawiarence, gdzie dzieci zjadły słodkie desery i kupiły pamiątki. Wrażenia z wycieczki są niezapomniane. Zachęcamy inne dzieci do odwiedzenia tego miejsca.

GALERIA