Koncert laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej

Dzieci, młodzież i dorośli, dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni, soliści, duety i zespoły – 3 grudnia w Grojcu wystąpili nagrodzeni w VI Konkursie Pieśni Patriotycznej. W finale koncertu „W hołdzie Niepodległej” gościnnie zagrała Wielka Orkiestra Młodych Muzyków.

Laureatów uhonorowali wójt Mirosław Smolarek i jego zastępca Halina Musiał. Wręczyli sporo nagród i dyplomów, bo amatorzy śpiewania rywalizowali w kilku kategoriach. Pełną listę nagrodzonych w Konkursie można przeczytać tutaj.

 

Publiczność w Domu Ludowym przy ulicy Głównej usłyszała klasyczne, dobrze znane melodie, takie jak "Rozkwitały pąki białych róż". Młodzi śpiewacy zaprezentowali też nowsze piosenki: "Co to jest niepodległość?", "Dziewczyna z granatem", czy "Dziś idę walczyć, Mamo!". W programie swoje miejsce znalazła również poezja śpiewana – poruszającą interpretację pieśni "Rozbite oddziały" Jacka Kaczmarskiego przedstawiła Zuzanna Bratek.

 

Aplauz widowni wywołały stare i nowe, skoczne i pełne energii piosenki. Dziewczyny na Maxa z Harmęż porwały słuchaczy, śpiewając "Przybyli ułani pod okienko" w zgrabnym układzie tanecznym. Aleksandrze Karwecie z Włosienicy, która przypomniała "Pałacyk Michla", towarzyszył chór zgromadzonych widzów. A kiedy Magdalena Radwan i Antoni Spadek z Grojca z werwą zadeklarowali "Jesteśmy Polką i Polakiem", widownia, klaszcząc, podjęła rytm piosenki.

 

Klamrą spinającą koncert były występy zespołów. Wieczór otworzyli Porębianie hymnem "Żeby Polska była Polską", a występy laureatów zamknęli Grojczanie nostalgiczną pieśnią "Pamięć w nas". Na zakończenie wystąpiła Wielka Orkiestra Młodych Muzyków, która zagrała wiązankę ułańskich melodii i "Marsz Pierwszej Brygady".

Tagi

GALERIA