Koncert kolęd i pastorałek – fotorelacja

Zespoły amatorskiego ruchu artystycznego gminy i miasta Oświęcim wystąpiły w niedzielę, 16 stycznia w kościele w Brzezince.

Wierni złaknieni wspólnego śpiewania podjęli znane wszystkim "Przybieżeli do Betlejem", "Cichą noc" czy "W żłobie leży". Także bożonarodzeniowe pieśni "Puste miejsce przy stole", "Śpij, śpij maleńki", "Józefie, stajenki nie szukaj" i "Pastorałka od serca do ucha" stają się coraz popularniejsze i zyskują status kolęd.


Brzezinianki, Grojczanie, Babiczanki, Stawowianki, Dworzanie, Porębianie, Rajskowianki i Bratkowie śpiewali na głosy, w kanonie, a nawet a cappella. Najczęściej akompaniowali im akordeoniści, ale w składzie Bratków z Monowic grały też skrzypaczka i flecistka.


Życząc wszystkim zgromadzonym zdrowego i szczęśliwego Nowego Roku, wójt Mirosław Smolarek przekazał świeżą wiadomość z powiatowego zjazdu OSP, który odbył się dzień wcześniej w Osieku. Ksiądz Sławomir Szczotka, proboszcz brzezińskiej parafii i tym samym gospodarz niedzielnego kolędowania, jest nowym kapelanem strażaków-ochotników Ziemi Oświęcimskiej.


Koncert w Brzezince zakończyło wspólne, chóralne "Bóg się rodzi" wykonane przez wszystkich śpiewaków i mieszkańców, którzy spotkali się w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski.

 

Tagi

GALERIA