"Poznajemy Gminę" – od pięciu lat

5 czerwca amatorzy pedałowania znów ruszyli na dróżki i ścieżki Rajdu Rowerowego "Poznajemy Gminę". Tak jak w poprzednich edycjach tras było tyle, ilu uczestników. Tym razem wiodły przez sołectwa w zachodniej części naszej gminy. Zakończenie Rajdu miało miejsce późnym popołudniem w Brzezince przy siedzibie OKSiR-u.

Na "mecie" w Brzezince rajdowicze zgodnie podkreślali, że przypadł im do gustu rekreacyjny charakter imprezy, w której uczestnik sam wybiera trasę i decyduje, kiedy zacznie przejażdżkę. W Rajdzie organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji nie ma wspólnego startu, zorganizowanego przejazdu ani rywalizacji, kto szybciej. Chodzi o to (choć może należałoby napisać: "jedzie o to..."), żeby w dobrym towarzystwie, wzmacniając kondycję i nie szkodząc przyrodzie, zwiedzić urokliwe miejsca i zakątki. A takich nie brakuje w Rajsku, Harmężach, Pławach, Brzezince, Babicach i Broszkowicach.

 

W tych sześciu sołectwach przygotowano 13 stanowisk. Trzeba było "zaliczyć" wszystkie, żeby wziąć udział w losowaniu nagród. Podczas zakończenia Rajdu w pierwszą czerwcową niedzielę ponad trzydzieści osób zdobyło karty podarunkowe. Dwie główne nagrody – Wójta Gminy Oświęcim i Przewodniczącej Rady Gminy – stanowiły pięćsetzłotowe bony na zakupy w sklepie ze sprzętem sportowym.

 

W czerwcowej edycji Rajdu wzięło udział około trzystu rowerzystów. W kolejnej, która powiedzie rowerowymi ścieżkami po zachodnich sołectwach gminy Oświęcim, uczestników będzie zapewne więcej. Organizatorzy dziękują sołtysom i ich współpracownikom za nieocenioną pomoc w przygotowaniu stanowisk i całej imprezy.

 

 

Nagrody dla uczestników Rajdu Rowerowego "Poznajemy Gminę" rozlosowały zastępca wójta Halina Musiał i przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek.

Tagi

GALERIA