Sukces młodego modelarza z Gminy Oświęcim

W dniach od 1 do 3 lipca 2022 roku w Ścinawce Średniej odbywał się II Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych. Pomimo zaciekłej konkurencji modelarzowi z naszej gminy udało się odnieść sukces.

W dniach 1-3.07.2022 roku odbył się II Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Ścinawce Średniej w województwie dolnośląskim. Blisko tysiąc modeli zostało zaprezentowanych w wielu kategoriach. Można było zobaczyć samoloty, pojazdy gąsienicowe, okręty, architekturę, czy figurki. W tej ostatniej kategorii na szczególną uwagę zasługiwały figurki z filmu Star Wars. Wysoki poziom sklejonych modeli był wyzwaniem dla modelarzy działających na co dzień w sekcji modelarskiej OKSIR Brzezinka, którzy zaprezentowali swoje prace w grupach modeli kartonowych i plastikowych. Jak się okazało nasz modelarz Stanisław Matula uplasował się na podium i zdobył wyróżnienie za dwa pięknie wykonane modele plastikowe (samolot Messerschmit Bf109 oraz samochód ciężarowy Opel).

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.