Finał Rajdu rowerowego w Stawach Monowskich

Kolejna edycja Rajdu rowerowego "Poznajemy Gminę" wiodła po ścieżkach siedmiu sołectw wschodniej części gminy Oświęcim. Podsumowanie imprezy w Stawach Monowskich poprzedził turniej w siatkówce plażowej.

Do rywalizacji na piaszczystym boisku stanęło kilka mieszanych drużyn. Ktokolwiek wymyślał nazwy zespołów, miał dar jasnowidzenia. Bowiem w ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła ekipa startująca pod szyldem "Zwycięzcy turnieju", zaś drugie miejsce przypadło drużynie, która nazwała się "Wicemistrzowie". Końcowe wyniki nie budzą jednak wątpliwości, bo arbitrem rozgrywek był Piotr Kasprzyk, sędzia międzynarodowy siatkówki plażowej.

Kilka miesięcy temu pasjonaci rowerowych wycieczek zwiedzali zakątki naszej gminy na lewym brzegu Wisły. W obecnej, wrześniowej edycji 14 stanowisk przygotowano w Grojcu, Stawach Grojeckich, Zaborzu, Porębie Wielkiej, Włosienicy, Dworach Drugich i Stawy Monowskich. Żeby wziąć udział w losowaniu nagród, należało "objechać" wszystkie te punkty. Wśród uczestników rozlosowano 24 karty podarunkowe. Dwie główne nagrody – Wójta Gminy Oświęcim i Przewodniczącej Rady Gminy – stanowiły czterystuzłotowe bony na zakupy w sklepie ze sprzętem sportowym.

Organizator imprezy, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji dziękuje za współpracę w jej przygotowaniu sołtysom, radom sołeckim, miejscowym organizacjom, a także radnym, którzy zadbali o niespodzianki dla rowerzystów na trasach Rajdu. Szczególne podziękowania należą się członkiniom i członkom Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckiej w Stawach Monowskich.

Sponsorem imprezy była firma GAZ-SYSTEM