Kolędowanie w Zaborzu

Tradycją już stało się w Zaborzu wspólne kolędowanie przy ognisku mieszkańców Zaborza i okolic, przedstawicieli lokalnych organizacji i władz samorządowych Gminy.

Obecny był wójt Mirosław Smolarek, przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, zastępca wójta Halina Musiał i dyrektor OKSiR Jadwiga Szczerbowska. Wśród mieszkańców Zaborza prym wiedli: Piotr Śreniawski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu, sołtys Adam Nowotarski z rodziną i całą radą sołecką, Bożena Grabowska – szefowa KGW w Zaborzu. Wielu mieszkańców nie opuściło dotąd żadnego kolędowania przy ognisku, inni przyszli tu po raz pierwszy. W tym roku OKSiR zadbał o telebim, stąd przy ognisku wyśpiewano całe mnóstwo zwrotek znanych i nieznanych kolęd. Akompaniowała niezawodna Jola Zapała – dyrektor miejscowego przedszkola a o gorące napoje zadbał – jak co roku – sołtys Adam Nowotarski.

Wspólne kolędowania zakończono nietypowo: chóralnym śpiewem pieśni ludowych i biesiadnych. Tu nie był już potrzebny żaden telebim – wszyscy doskonale znają bowiem teksty znanych piosenek i przyśpiewek. Tegoroczne kolędowanie na pewno na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

GALERIA

FILMY