Gminne Igrzyska Dzieci Szkolnych w Piłce Nożnej Chłopców

Dnia, 9 maja 2023 roku, na boisku „Orlik” w Brzezince, rozegrane zostały Gminne Igrzyska Dzieci Szkolnych w Piłce Nożnej Chłopców.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny, która będzie reprezentować Gminę Oświęcim podczas zawodów powiatowych.
Do zawodów przystąpiło aż 7 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy Oświęcim. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, gdzie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a następnie do finału.
Zwycięstwo w turnieju wywalczyła reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej z Poręby Wielkiej. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Babic, a III miejsce (po pechowym półfinale) zdobyli piłkarze z Brzezinki.
Jak co roku całą imprezę wsparł finansowo Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, fundując wspaniałe puchary dla najlepszych drużyn.

Serdecznie gratulujemy wszystkim  zawodnikom wspaniałej postawy!