Rajd Rowerowy "Poznajemy Gminę"

4 czerwca na ścieżki rowerowe wschodnich sołectw gminy Oświęcim wyruszyło kilkuset amatorów aktywnego wypoczynku. Finał imprezy miał miejsce w Grojcu w godzinach popołudniowych.

Formuła jest taka sama od pierwszej edycji Rajdu, która miała miejsce sześć lat temu. Wszyscy uczestnicy sami wybierają trasę i decydują, kiedy zaczną przejażdżkę. Nie ma wspólnego startu ani zorganizowanego przejazdu. Rajd Rowerowy "Poznajmy Gminę" to nie sportowy wyścig, ale okazja do wspólnego i zdrowego spędzenia czasu. Pozwala dowiedzieć się więcej o własnej miejscowości i okolicznych sołectwach tworzących gminę Oświęcim.

 

Każdy, kto wziął udział w Rajdzie Rowerowym "Poznajemy Gminę" i odwiedził na dwóch kółkach Dwory Drugie, Stawy Monowskie, Włosienicę, Porębę Wielką, Zaborze i Stawy Grojeckie, a następnie dotarł na festyn w Grojcu, mógł zgłosić się do finałowego losowania nagród.

 

Bony podarunkowe, które można wymienić na sportowy sprzęt, rozdali 41 szczęśliwym uczestnikom Rajdu wójt Mirosław Smolarek i przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek. Każda z dwóch głównych nagród miała wartość 400 złotych. Organizatorzy oceniają, że w imprezie wzięło udział kilkaset osób.

 

Organizatorami imprezy były Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz wymienione wyżej sołectwa. Sponsorem Rajdu Rowerowego "Poznajemy Gminę" 4 czerwca był Gaz System.

 

Tagi

GALERIA