Święto Miodu

Samorządowcy i mieszkańcy Harmęż spotkali się 18 czerwca na Święcie Miodu. Uroczyste otwarcie pasieki edukacyjnej i okolicznościowe przemówienia poprzedziły miodobranie. Świeżo zebrany miód degustowali wszyscy uczestnicy imprezy przed harmęskim Domem Ludowym.

Otwarcia pasieki edukacyjnej dokonali, przecinając wstęgę, wójt Mirosław Smolarek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach Bartłomiej Karolus, prezes Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej Bogusław Raj oraz Irena Krawczyk – wdowa po śp. Józefie Krawczyku, prezydencie Oświęcimia na przełomie lat 90. i dwutysięcznych, staroście w latach 2010-2014, który był również pasjonatem pszczelarstwa. Podarowane przez panią Irenę pszczoły znalazły miejsce w pasiece, która ma służyć młodzieży z gminy Oświęcim.

 

Uczniowie szkoły w Harmężach przestawili piosenki, wiersze i tańce, których tematem były oczywiście pszczoły. Specjalnym punktem programu był zaimprowizowany przed sceną telewizyjny program. W trakcie tego występu trwało już miodobranie. Odwirowaniem ramek w miodarce zajęli się wójt Smolarek i dyrektor Karolus. Po kilku chwilach słoiczki zostały napełnione miodem, który eksperci uznali za spadziowy.

 

Zebrani zostali zaproszeni do degustacji plastrów miodu przez wójta Smolarka, któremu na Święcie Miodu towarzyszyła małżonka. Wśród gości imprezy przed harmęskim Domem Ludowym byli również m.in. przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, sołtys Harmęż Adam Zieliński i Tadeusz Dziędziel z firmy OMAG, która sponsoruje pasiekę edukacyjną.

 

Święto Miodu zostało zorganizowane przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Koło Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Harmężach i jego Rada Rodziców. W Przygotowaniu imprezy pomogli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej Harmęże i Ludowego Klubu Sportowego „Korona”.

Tagi

GALERIA