Warsztaty Ceramiczne w Broszkowicach

Za nami już drugie zajęcia wakacyjne w ramach Wakacje z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim - warsztaty ceramiczne w remizie OSP w Broszkowicach.

Pani Edyta z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie wyjaśniła na czym polega szkliwienie ceramiki, jakie są rodzaje szkliw i jak się je nanosi. Po krótkim wstępie teoretycznym młodzi artyści zabrali się do zdobienia wcześniej wykonanych przez siebie wyrobów. Podczas pracy trwały dyskusje na różne tematy, min. filmów i seriali telewizyjnych, muzyce, bajek dla dzieci dla dzieci i gdzie można zjeść najlepszą pizzę. 

Uczestnicy mogli też próbować swoich sił w produkcji ceramiki lanej. Zalewali formy, po 10 minutach wylewali pozostałą część gliny a po godzinie mogli otworzyć formę i wyjąć odlew.

Oprócz wypalonych prac dzieci, pani Edyta przywiozła kilka już wypalonych ceramik lanych. Uczestnicy mogli je pomalować szkliwem. 

Teraz wszystkie prace powędrują znowu do pieca i w temperaturze 1050 stopni Celcjusza będą wypalone. Po gotowe wyroby dzieci zgłoszą się do OKSiR.

GALERIA