Warsztaty kulinarne z Witoldem Mondrym

Wczoraj dzieci z Gmina Oświęcim miały okazję uczestniczyć w pierwszych warsztatach kulinarnych ze zwycięzcą ósmej edycji Hell's Kitchen Polska, a zarazem mieszkańcem Poręby Wielkiej Witoldem Mondrym.

Zajęcia odbyły się w dwóch miejscach - rano w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu, a popołudniu w remizie OSP Włosienica.
 
Szkolenie podzielone było na dwie części - teoretyczną, podczas której prowadzący opowiedział uczestnikom o swojej pracy w kuchni, programie oraz o narzędziach, których używa. Nie zabrakło prezentacji przygotowywania pysznych naleśników oraz zdradzenia tajników gotowania. Dużą radością była chwila kiedy na patelni kucharza pojawił się ogień!
 
Podczas drugiej części dzieci zostały podzielone na cztery grupy, a za zadanie miały przygotowanie naleśników, które ocenić miał szef Witek. Utrudnieniem był fakt, że każdy team mógł użyć tylko 4 składników do stworzenia swojego dania. Dzięki tej konkurencji dzieci mogły przez chwilę poczuć jak wyglądał udział w programie Hell's Kitchen. 

 

Dziękujemy Witkowi Mondremu za poprowadzenie niezwykle ciekawych zajęć! Uśmiechy na twarzach dzieci pokazują, że to był owocnie spędzony czas! Życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym! Dziękujemy również OSP Włosienica oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu z siedzibą w Grojcu za pomoc w trakcie trwania zajęć! 

 

Pełna galeria z warsztatów: https://photos.app.goo.gl/SBhoANhEuJFYwfxq8