Warsztaty ekologiczne w Pasiece w Harmężach

W ubiegły wtorek, w ramach wakacji z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, w Pasiece Ekologicznej w Harmężach miały miejsce ciekawe warsztaty przygotowane przez prezesa Koła Pszczelarzy Ziemi Oświęcimskiej Bogusława Raja oraz ekodoradczynię Powiatu Oświęcimskiego Edytę Burman.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części:
- Zajęcia z ekodoradczynią, podczas których na uczestników czekały rebusy, łamigłówki i zagadki oraz zabawa plastyczna - przygotowanie pszczoły z papieru.
- Zajęcia w ekopasiece z prezesem koła, gdzie ubrane w specjalne kombinezony dzieci zobaczyły jak wygląda ul, dowiedziały się wiele informacji dotyczących pszczół oraz ich pracy, a także miały możliwość zobaczyć jak wygląda truteń, a przede wszystkim królowa pszczół.

 

Warsztaty zakończyły się najsmaczniejszą częścią - wirowaniem miodu. Każde dziecko miało możliwość aktywnego uczestnictwa w tym procesie, a na zakończenie wirowania w ruch poszły wafelki i wszyscy mogli spróbować pysznego miodu. Niespodzianką był słoiczek miodu oraz powiatowe i gminne upominki.

 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów!
 

GALERIA