Wycieczki w ramach wakacji z OKSiR Gminy Oświęcim

W ramach wakacji z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim dzieci z terenu naszej gminy wzięły udział w trzech wycieczkach - do Muzeum Ratusz w Oświęcimiu oraz w dwóch autokarowych - do ZOO w Krakowie i do Jura Parku w Krasiejowie.

W piątek, 7 lipca uczestnicy wycieczki do Muzeum Ratusz w Oświęcimiu dowiedzieli się wiele ciekawych informacji dotyczących Oświęcimia, mogli strzelić bramkę hokejowym kijem czy też zostać kierowcą samochodu Praga. W muzeum na młodych mieszkańców gminy czekały zagadki, łamigłówki i pytania, z którymi świetnie sobie poradzili. Następnie przyszedł czas na smakołyki, w postaci lodów i spacer po Bulwarach nad Sołą w Oświęcimiu.

 

W poniedziałek, 10 lipca w Ogrodzie Zoologicznym w Krakowie dzieci miały możliwość podziwiać zwierzęta, spacerująć po pięknych, zielonych terenach ogrodu. W minizoo zdarzyła się okazja do karmienia zwierząt, co było ogromną atrakcją dla uczestników wycieczki. 

 

W środę, 12 lipca najmłodsi mieszkańcy gminy wyruszyli na wycieczkę autokarową do Jura Park w Krasiejowie. Dzięki przemiłej Pani przewodniczce dzieci mogły dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących dinozaurów oraz tego jak powstała ziemia. W parku na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji - tunel czasu z kinem 3D, trasa z dinozaurami gigantami, oceanarium 5D oraz park rozrywki i plac zabaw. 

 

To był wspaniale spędzony czas! Łącznie w wycieczkach w ramach wakacji wzięło udział 95 dzieci. 

GALERIA