Wsiądź na rower i weź udział w Rajdzie Rowerowym - Poznajemy Gminę

17 września (w niedzielę) zapraszamy wszystkich cyklistów do zwiedzania naszej pięknej gminy - tym razem pora na jej zachodnią część: Broszkowice, Babice, Brzezinkę, Pławy, Harmęże i Rajsko.

Naszą podróż zakończymy w Rajsku. Nagrody rozlosujemy wśród uczestników, którzy odwiedzą wszystkie punkty. Konieczne jet, aby uczestnicy pozostali podczas losowania. Będzie 12 miejsc do odwiedzenia. Trzeba zebrać 6 pieczątek i 6 haseł z tablic (potykaczy). Hasłem będzie litera na zielonym polu, którą trzeba wpisać do odpowiedniej kratki w krzyżówce wydrukowanej na karcie startowej.

 

Żeby nieco uatrakcyjnić rajd i wprawić w ruch nie tylko mięśnie, ale też i mózg, wymyśliliśmy krzyżówkę. Jej tematem są filmy Stanisława Barei. Na potykaczach, umieszczonych w punktach widokowych, oprócz hasła w postaci litery, znajdziecie cytaty z filmów Barei. Trzeba odgadnąć tytuł filmu z jakiego pochodzi cytat i wpisać go do wspomnianej krzyżówki. Jedną literę będziecie mieli z hasła, resztę trzeba odgadnąć.

 

Krzyżówka jest formą zabawy i nie musi być wypełniona. Żeby spełnić warunki regulaminu trzeba mieć tylko pieczątki i hasła w postaci liter z zielonych pól na potykaczach.

 

Kolejną modyfikacją, która ułatwi wam odszukanie punktów rajdu są kody QR na mapie rajdu. Po zeskanowaniu kodu smartfonem włączy się aplikacja Mapy Google z wyznaczonym punktem kontrolnym. Wystarczy kliknąć „wyznacz trasę” i nawigacja zaprowadzi was we wskazane miejsce.

 

Poniżej znajdziecie linki do poszczególnych punktów. Wystarczy kliknąć w nazwę punktu i przeglądarka przeniesie was pod ten adres. Polecamy zapoznać się z lokalizacją punktów przed wyruszeniem w drogę.

1. Rowerland
2. Jaz w Broszkowicach
3. Alpaki
4. Dom Ludowy w Babicach
5. Boisko LKS Iskra
6. Stare Wiślisko
7. Śluza
8. Dom Ludowy w Pławach
9. Most na Wiśle
10. Sołtys Harmęż
11. Jezioro Długie
12. Altana w Rajsku 

Na mecie czekać na Was będzie zdrowa przekąska oraz ciepły poczęstunek. 

Sponsorzy nagród i upominków:
- Sklep Rowerowy Tempo w Rajsku
- Fit Pietruszka - Catering Dietetyczny z Rajska
- Beskid Media
- PICK UP Coffee
- Pan Humorek

Do zobaczenia na mecie! W załącznikach znajdziecie Regulamin, Kartę Startową i powiększone kody QR. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą długopisów.

GALERIA