Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP w Brzezince

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło! Po wakacyjnej przerwie uczniowie powrócili do szkolnych murów. W rozpoczęciu roku szkolnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzezince udział wziął Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim.

Tuż po przywitaniu uczniów i rodziców przez dyrektor zespołu szkolno-przedszkolnego Beatę Herman, nastąpiło pasowanie kandydatów na uczniów wstępujących w szeregi szkoły. Na twarzach pierwszoklasistów było widać radość, ale i przejęcie - od dziś zaczyna się ich szkolna przygoda.
 
W swoim przemówieniu wójt życzył zgromadzonym uczniom i nauczycielom wszystkiego najlepszego oraz tego, aby nowy rok szkolny obfitował w sukcesy i rozwój.  Podkreślił, że szkoła w Brzezince po zakończeniu remontu będzie jedną z najnowocześniejszych w okolicy. Już teraz uczniowie mogą korzystać z wyremontowanych i odświeżonych klas.
 
Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie na dzisiejsze uroczyste rozpoczęcie byli również sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka, przewodnicząca KGW w Brzezince Alfreda Kufrej, proboszcz miejscowej parafii ks. Sławomir Szczotka oraz członek zarządu OSP Brzezinka Piotr Najduch