Wyniki konkursów poświęconych Igorowi Mitorajowi

KONKURS "RZEŹBA W LITERATURZE ZAKLĘTA":
Oceniana była zgodność z tematem, oryginalność pracy, walory artystyczne oraz zgodność wykonanej pracy z wymogami konkursu.

 

Komisja w składzie: Weronika Sporysz – specjalista ds. Kultury w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Lech Chodacki – redaktor naczelny „Oświęcimskiej Gminy” oraz Rafał Lorek – podinspektor w Wydziale Promocji Powiatu, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu obradowała w dniu 20.10.2023 r. w siedzibie Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

 

Wyniki konkursu:
I miejsce – Natalia Majcherek – SP Grojec
II miejsce – Bartosz Kozaczka – SP Poręba Wielka
III miejsce – Karol Potocki – SP Babice
Wyróżnienia: Zofia Parys - SP Grojec oraz Mikołaj Kraska - SP Grojec.

 

KONKURS "MICHAŁ ANIOŁ Z GROJCA":
Oceniana byłą zgodność z tematem, jakość wykonania i oryginalność pracy, stopień trudności wykonania, walory estetyczne oraz zgodność wykonanej pracy z wymogami technicznymi.

 

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu rysunku, grafiki lub obrazu których motywem przewodnim będzie piękno, a zarazem kruchość ludzkiego ciała, co było głównym motywem twórczości Igora Mitoraja.

 

Komisja w składzie: Weronika Sporysz – specjalista ds. Kultury w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, Robert Grabowski – grafik w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim oraz Józef Watychowicz - rzeźbiarz, artysta z Gminy Oświęcim obradowała w dniu 20.10.2023 r. w siedzibie Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

 

Wyniki konkursu – dzieci i młodzież do lat 15:
I miejsce - Justyna Szymańska – SP Poręba, Agata Łagosz – Liceum St. Konarskiego
II miejsce – Emilia Krawczyk – SP Grojec, Zuzanna Chowaniec – SP Grojec
III miejsce – Maja Reichel – SP Brzezinka, Maja Żydek – SP Brzezinka

Wyróżnienia: Milena Sendor – SP Poręba, Maksymilian Nowotarski – SP Poręba, Zuzanna Gałgan, - SP Grojec, Natalia Majcherek – SP Grojec, Krzysztof Wacławek – SP Poręba oraz Amelia Zielińska – SP Poręba.

W konkursie wzięło udział 57 uczestników. W kategorii młodzież powyżej 15 lat oraz osoby dorosłe nie zgłoszono prac.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Gratulujemy wszystkim lauteatom i zapraszamy ich na uroczystą sesję Rady Gminy Oświęcim, która odbędzie się 25 października o 16, w Domu Ludowym w Grojcu, ul. Główna 1.