Po raz ósmy rozbrzmiały utwory w Konkursie Pieśni Patriotycznej

Już po raz ósmy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizował Konkurs Pieśni Patriotycznej. 8 listopada w Domu Strażaka w Brzezince przez cały dzień rozbrzmiewały utwory o Polsce – podniosłe i nastrojowe, rytmiczne i stonowane, wesołe i smutne, śpiewane solo, w duetach i zespołowo, przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W Konkursie wzięło udział 30 zespołów oraz 30 solistek i solistów, razem było to około 200 osób. Przedstawili tradycyjne, znane melodie takie jak "Pałacyk Michla", " Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Hej, hej ułani" czy "Rozkwitały pąki białych róż". Wielu wykonawców zaproponowało jednak nowe piosenki, np. "Co to jest niepodległość?", " Piosenka Młodego Patrioty", czy „Flaga Polski”.

 

Uczestnicy przyjechali z siedmiu miejscowości gminy Oświęcim (Brzezinki, Harmęż, Rajska, Zaborza, Grojca, Poręby Wielkiej i Włosienicy), a także ze Spytkowic, Polanki Wielkiej, Przeciszowa i Oświęcimia. Zaprezentowali się komisji w składzie: Jadwiga Szczerbowska (dyrektor OKSiR), Kamila Sibik (nauczycielka w MDK w Oświęcimiu i wokalistka zespołu Ultrasonic) i Przemysław Drabczyk (dyrygent Wielkiej Orkiestry Młodego Muzyka).

 

Poniżej link pełnej listy laureatów i wyróżnionych:

 

Wyniki VIII Konkursu Pieśni Patriotycznej.

 

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/mF6hqtoZB5E2ado4A

GALERIA