Koncert kolęd i pastorałek w kościele Salezjanów

Siedem zespołów śpiewaczych wystąpiło w niedzielę, 7 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

Zgromadzonych przywitał gospodarz uroczystego spotkania, ks. Łukasz Krysmalski. Proboszcz oświęcimskiej parafii podziękował za zorganizowanie Koncertu samorządowcom. Wśród zebranych byli zastępca wójta Halina Musiał, przewodnicząca Rady Gminy – i zarazem chórzystka zespołu Porębianie – Bernardyna Bryzek oraz prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut w towarzystwie małżonki.

Niedzielny Koncert to owoc współpracy gminy i miasta Oświęcim, sformalizowanej w ramach Aglomeracji Oświęcimskiej. W kościele Salezjanów wystąpili Babiczanki, Porębianie, Broszkowianki, Brzezinianki, Włosianeczki, Rajskowianki i Stawowianki. Zespoły amatorskiego ruchu artystycznego zaprezentowały kolędy i pastorałki, a na zakończenie Koncertu wspólnie zaśpiewały "Bóg się rodzi" – uznawaną za najpiękniejszą polską pieśń bożonarodzeniową.

Kolejna odsłona kolędowania w gminie Oświęcim będzie miała miejsce w kościele parafialnym w Grojcu, w najbliższą niedzielę, 14 stycznia.