Muzyczna kolęduje z WOMM Gminy Oświęcim

Wczoraj w Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Szymanowskiego w Oświęcimiu miała miejsce muzyczna uczta dla ucha. W ramach wydarzenia pn. "Muzyczna kolęduje" Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim, która w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia, zagrała pierwszy z tegorocznych jubileuszowych koncertów

Zgromadzonych gości przywitali dyrektor szkoły Jolanta Brandys, wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz dyrygent orkiestry Przemysław Drabczyk.

Podczas wydarzenia orkiestra zaprezentowała kolędy, pastorałki, a także utwory muzyki filmowej, w większości w towarzystwie zaproszonych wokalistów. Koncert zakończył utwór Feliz Navidad, po którym nastąpiły owacje na stojąco dla muzyków.

Wśród publiczności znaleźli się m.in. zastępca wójta Halina Musiał, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim Jadwiga Szczerbowska, radni, sołtysi, dyrektorzy, przedstawiciele organizacji senioralnych oraz mieszkańcy miasta i gminy Oświęcim. Każdy, kto tego dnia pojawił się w szkole muzycznej z pewnością nie żałował poświęconego czasu.

Już teraz zapraszamy Was na kolejny koncert jubileuszowy, który odbędzie się 2 lutego br. w Oświęcimskim Centrum Kultury w Oświęcimiu. O biletach poinformujemy już wkrótce.